Ana sayfa » Blog » YKS Kursu (AYT ve TYT Kursu) » Hızlandırılmış TYT Yaz Kursu

Hızlandırılmış TYT Yaz Kursu

ankara tyt yaz kursu

Ankara Hızlandırılmış TYT-AYT Kursu

İster online, ister yüz yüze, Ankara Hızlandırılmış TYT-AYT Kursu her yıl olduğu gibi bu yılda Eksenim Vip Eğitim farkı ile…… 

Eksenim Vip Eğitim TYT Yaz kursu ile yüz yüze eğitimde Ankara Yenimahalle, Demetevler ve  Kızılay da hizmet verecektir.  Eksenim Vip Eğitim Ankara Yaz kursu  8-10 kişilik sınıflarda 2020 yaz ayında da Ankara Yenimahalle, Demetevler ve  Kızılay’da devam edecek. Öğrenciler okulların kapanması ile hayalini kurduğu ödevsiz bir tatilin planlarını yaparken, aileler de çocuklarının tatili nasıl değerlendirmesi gerektiğine karar vermeye çalışıyor. Öğrencilerin hem dinlenmeleri hem de farklı hobiler edinerek eğitilmelerini sağlayan yaz kursları da işte tam bu noktada aileyi destekliyor. Bizde LGS TYT ve AYT YAZ kursları ile 8-10 kişilik sınıflarda eğitim vermeye devam edeceğiz. 

 

Profesyonel Öğrenci Koçu Şebnem Daloğlu: “Yaz kursunun amacı, sadece tatil öğrencinin eğlenmesi ve heyecanlı tecrübeler yaşaması değil; aynı zamanda sosyal, duygusal ve yeteneksel gelişimlerine katkıda bulunmaktır.” diyor. Ankara Yenimahalle, Demetevler ve  Kızılay da Üniversiteye Hazırlık dershanelerinin Koronovirü etkisi ile kapanması ile 2020 yılında TYT-AYT sınavlarına girecek öğrencileri ve velilerini, bu ihtiyacın karşılanması için bir arayışa itmiştir. İşte bu ihtiyacı karşılamak için; Eksenim Vip Eğitim 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılın da hızlandırılmış TYT-AYT kursu açmıştır.

Ankara Üniversite hazırlık Yaz kampı ile 2020 yazını renklendirmeye ne dersiniz?

Ankara TYT AYT Yaz kursu içeriği: Yaz kursu TYT ve AYT olmak üzere iki aşama olacaktır. Yaz kursu: Ankara’da Kızılay ve Yenimahalle Demetevler’de Yaz ayında yapacağımız yaz kampı , 29 Haziran – 29 Temmuz tarihleri arasındadır. Dersler hafta içi 5 gun, 5 hafta ve günde 8 saat toplam 200 saat sürecektir. Kursumuzda tercihe göre TYT ve AYT konular anlatılacaktır. Gün de 5 saat ders, derslerden sonra ilgili derslerle ilgili 3 saat soru çözümü yapılacaktır.  Dersler sabah 5 saat ve öğleden sonra sabah ki derslerle ilgili 2 saat soru çözümü yapılacaktır.

Hızlandırılmış TYT-AYT Yaz Kursu Düzenli takip

Ankara Yenimahalle ve  Kızılay da yapılacak Hızlandırılmış TYT-AYT Kursu Düzenli takip ve döküman desteğiyle öğrencilerimizin okulda elde etmiş oldukları birikimleri devamlı kılmak için açılmıştır. Eksenim Vip Eğitim 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında da Üniversiteye Hazırlık Alanlarında uzman tecrübeli bir eğitim kadro ile hizmetinizdedir. Ankara Hızlandırılmış TYT-AYT Yaz kursunun amacı TYT ve AYT Sınavına girecek öğrencilerin:

  1. Sınavın stresini ve heyecanını yenerek motivasyonlarını arttırmak, sınavın atmosferine tanıtmak.
  2. Öğrencilerin eksik konularını yoğun bir müfredatla tamamlamak.
  3. Öğrencilerin soruları test tekniği ile çözebilme becerisini geliştirmek.
  4. Sınavda ortaya çıkabilecek soruları öğrencilere tanıtmak ve bunları çözme becerisi kazandırmak.
  5. Haftalık konu takviye, aylık birim değerlendirme sınavları ile eksiklikleri tespit etmek ve öğretmen gözetiminde eksiklikleri gidermek.
  6. Aylık TYT-AYT deneme sınavları ile gerçek sınav atmosferini yaşatmak.
  7. Öğrencilerime DANIŞMANLIK ve koçluk hizmetleri sunmak.

Ankara Hızlandırılmış TYT-AYT Yaz Kursu İçeriği

Ankara’da Kızılay ve Yenimahalle Demetevler’de Yaz ayında yapacağımız LGS TYT ve AYT YAZ kurslarında MEB müfredatlarıyla paralel olarak  Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Edebiyat, Tarih, Coğrafya, Felsefe ,Türkçe, ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinde, üniversite giriş sınavlarına hazırlık çalışmaları yapılır.  LGS TYT ve AYT YAZ kurslarında bu çalışmalar, mevcut ders programlarının içinde yapılır.  LGS TYT ve AYT YAZ kurslarının önemli bir parçası olan Üniversite ve Lise Giriş Sınavlarına Hazırlık, öğrencilerimizin herhangi bir özel derse ihtiyaç duymadan, hedefledikleri lise, üniversite ve bölümlerine yerleşebilmeleri için tasarlanmıştır.

 Ankara’da Kızılay ve Yenimahalle Demetevler’de Yaz ayında planlanan LGS TYT ve AYT YAZ kampı  Üniversiteye Hazırlık Programında öğrenciler; zaman yönetimi, meslek tanıtımı, sınav içeriği, test tekniği, sınav taktikleri, üniversite tanıtımları, tercihler gibi konularda, rehberlik öğretmeni ve eğitim koçları tarafından takip edilir.

Öğrencilerimizin Ankara’da Kızılay ve Yenimahalle Demetevler’de yaptığımız LGS TYT ve AYT YAZ kursu içinde yapamadığı soruları sorabilecekleri grup problem çözme, genel problem çözme saatleri ve etütler, öğleden sonra  yine aynı uzman öğretmen kadromuz tarafından yapılır. Yaz kampı sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

TYT Yaz Kursu fiyatları: 

TYT Yaz Kursu fiyatı merak edilen bir nokta. Size şöyle müjde verelim. Kursumuza yeni dönem kaydı yaptıran öğrencilerimize TYT Yaz kursu ücreti yok. Yani TYT Yaz kursu ücreti almıyoruz. Öğrencilerimize ücretsizdir. Ankara Kızılay, Yenimahalle TYT kurslarının mevcutları 8-12 kişi arasında farklılık gösterir. Ankara Hızlandırılmış TYT ve AYT kursu fiyatı sınıf mevcudu, kursun bulunduğu semt gibi faktörlerin etkisiyle de kurs fiyatları belirlenmektedir. Kurs fiyatları bu kapsamda değerlendirilir ve geniş bir yelpazede TYT kursları bulunmaktadır.

Ankara Hızlandırılmış TYT-AYT Kursu İşleyişi

 Ankara’da Kızılay ve Yenimahalle Demetevler’de Yaz ayında uyguladığımız LGS TYT ve AYT YAZ kursu içinde Bire bir ya da Grup Etüt saatlerinde, öğrencilerin çözemedikleri soru ve talepleri ile sınav sonuçlarına göre rehberliğin belirlediği eksik konular belirlenir. Bu doğrultuda, öğrencilerin anlamadığı konular, özel ders kalitesinde, uzman öğretmen kadromuz tarafından giderilir. Grup ya da bireysel soru çözüm saatlerinde öğrenciler, yapamadıkları soruları uzman öğretmenlerine bire bir sorabilirler. Öğrencilerimizle takip ettiğimiz materyaller şunlardır: Soru Bankaları, Konu Tarama ve Genel Tarama Testleri, Konu Denemeleri, Deneme ve Tarama Sınavları vb.

Ankara Yenimahalle, Demetevler ve  Kızılay, Ankara Hızlandırılmış TYT ve AYT kursu sınıflarımız 10-12 kişiliktir. Sınıflarımız yarım ay şeklinde olduğundan her öğrenci özeldir.  Ankara hızlandırılmış TYT ve AYT kursu nda herhangi bir sebepten geri kalan öğrencimize bire bir eğitim verilir. Ankara yaz kursunda öğrencinin çözemediği bütün sorular tek tek çözülür.  Kursta 9.sınıftan itibaren, üst sınıflara doğru artarak devam eden TYT-AYT hazırlık programı uygulanır. 9 ve 10.sınıfta işlenen konulardan Seviye Belirleme Sınavları uygulanır. -11.sınıfta, alanlara ayrılan öğrencilere MEB’in belirlediği kazanımlarla birlikte tüm TYT ve AYT konularını işler. Bu sayede TYT-AYT hazırlık sürecinde büyük yol kat edilir. -12.sınıfta, MEB’in belirlediği programla birlikte TYT-AYT hazırlık programı uygulanır. Eğitim yılı Eylül ayında Ankara Yenimahalle, Demetevler ve  Kızılay Ankara hızlandırılmış TYT-AYT kursu ile başlar; yıl içinde Cumartesi günleri dahil olmak üzere yoğun olarak devam eder. Bu çalışmalar yarıyıl tatilinde de Yarıyıl Yoğunlaştırılmış Programı şeklinde sürdürülür. Konu tamamlandığında, öğrencilere konu Değerlendirme Sınavı uygulanır. • 9 ve 10.sınıflarda yılda iki kez, • 11.sınıflara yılda 10 kez, • 12.sınıf ve mezun sınıflara ise her hafta  TYT-AYT Deneme Sınavları uygulanır. Ölçme-değerlendirmeler sonucunda öğrenciler, eksiklerini tamamlama ve pratiklik kazanma amacıyla, eğitim koçlarının kendilerine önerdiği veya kendilerinin ihtiyaç duydukları çalışmalara yönlendirilir.