Ana sayfa » Blog » Ankara sınavlara hazırlık dershanesi » TYT ve AYT ingilizce kursu

TYT ve AYT ingilizce kursu

Her milletin dili kendine ait bir ahengi,kültürel öğeleri yani zenginligi vardir. Yaklaşık 10 yıl öncesinde ingilizce bilmek bir lüks ve zenginlik olarak düşünülürken, günümüzde Türkçe bilmek gibi doğal olarak karşılanmakta.Hatta ingilizcenin dışında farklı dil bilmek tercih sebebi olmaktadır. Bu nedenle TYT ve AYT ingilizce kursu önem kazanmıştır. Kişinin yaptığı iş ve yaşam tarzı yabancı dil bilmenin bir lüks olmaktan ziyade zorunluluk haline gelmesini sağlamaktadır. Ülkemizde İngilizce eğitimi ana sınıfından itibaren verilmesine rağmen öğrencilerimiz ingilizce konuşma yada sınavlarda başarılı olma yüzdesi oldukça düşüktür.

Bunun birçok sebebi olmakla beraber öğrencilerin” İngilizce ne işimize yarayacak” düşüncesi maalesef hala devam etmektedir. Birçok kurum ve işveren öncelikli tercihini ingilizce bilen çalışanları lehine yapmaktadir. İngilizce öğrenilmesi küçük yaşlardan itibaren gerek ailenin ilgisi gerek çeşitli takviyelerle geliştirilmelidir.

Türkiye’de dershaneler, TYT ve AYT ingilizce kursu öğrencilerin mevcut bilgilerini pekiştirmek, bilgi eksikliklerini telafi etmek ve öğrencileri üst öğrenime hazırlamaya yönelik faaliyet gösteririr. Milli Eğitim bakanlığı izniyle açılabilen ve denetlenen kurumlar olmasına karşın, kuruluşundan günümüze kadar her zaman tartışılan bir kurum olmuştur. 1960’lı yıllardan başlayarak kapatılması gündeme gelmiş, 1962, 1983 ve 2012 yıllarında dershanelerin kapatılması yönünde önemli kararlar alınmış, ancak her defasında alınan kararlar çeşitli nedenlerle uygulamaya konulamamıştır (Gümüş, 2014).

TYT ve AYT ingilizce kursu nun önemi

2014 yılına gelindiğinde dershanelerin kapatılmasına yönelik önemli kararlar alınmıştır. Alınan kararlar gereğince dershanelerin bir kısmı kapatılmıştır. Diğerleri ise özel okullara, bir kısmı ise etüd merkezlerine dönüştürülmüştür.  Okullarda veya halk eğitim merkezlerinde açılmaya başlayan destekleme ve yetiştirme kursları Dershanelerin yerini almaya başlamıştır. Kurslar yaygınlaşmış, 2014-2015 eğitim-öğretim yılı itibariyle tüm ortaokul ve liselerde destekleyici eğitim kapsamında kurslar verilmeye başlanmıştır. 2015-2016 eğitim öğretim yılı itibariyle de dershaneler özel eğitim kursları olarak belirli bir çerçevede faaliyet alanları belirlenmiştir (MEB, 2015). Türkiye’de dershaneler, etüd merkezleri ya da destekleme ve yetiştirme kursları eğitim ve öğretimin her kademesinde ciddi sınavlara tabi tutulan öğrenciler için önemli yardımcı eğitim kurumları olarak görülmektedir.

Kurumumuzda İngilizce eğitimi TYT ve AYT ingilizce kursu, okula takviye ve LGS ye hazırlık olarak 8 kişilik VIP sınıflarda alanında uzman tecrübeli öğretmenlerimiz tarafından verilmektedir. Haftalık ders saatlerinden sonra tarama testleri,birebir ders takibi ve ev ödevleri ile öğrencilerimizin ingilizceye tam anlamıyla hakim olması hedeflenmektedir.Bu anlamda siz değerli öğrenci ve velilerimize yardımcı olmaktan gurur ve mutluluk duyar dersanelerimize bekleriz.