Ana sayfa » Blog » Ankara sınavlara hazırlık dershanesi » 2019 – 2020 dershane fiyatları Ne Kadar?

2019 – 2020 dershane fiyatları Ne Kadar?

Ankara dershane fiyatları hakkında bilgi arıyorsunuz.  ankarada dershane fiyatları için ilk gezmeniz gereken yer Kızılay. Çünkü Kızılay dershane fiyatları, Ankara dershane fiyatlarını belirleyen merkez olarak biliniyor.  Kızılayda pek çok büyük yada butik dershane var. Büyük dershanelerin işleyişi genel olarak aynı, fiyatları arasında çok da farklılık yok. Ankara dershane fiyatları 5bin ile 10bin arasında. Ancak butik dershane fiyatları sınıf öğrenci sayısı, öğrencinin aldığı ders sayısı, kursta durma süresi farklılıklarına göre değişiyor. Butik kurs fiyatları 13bin TLden başlıyor.

Ancak Koronavirüs hayatın pek çok alanını etkilerken, okulların ve kursların  bu yılı uzaktan eğitimle tamamlamasına neden oluyor.  Ankarada dershane fiyatları yada Özel Öğretim Kurumu (dershane fiyatları) 2020 – 2021 Ücretleri Ne Kadar? Bu sorunun cevabını koronovirüs verecek.Biz eğitime hiç ara vermedik.  Salgın döneminde uzaktan eğitimin şu an için en iyi çözüm olduğu noktasında birleşilirken, öğrencilerin karşılaştığı önemli sorunların başında, internet ve bilgisayar yokluğunun geldiği belirtiliyor.  Öğrenciler yine de Ankara 2020 – 2021 dershane Ücretleri ni merak ediyor.

Bilindiği gibi daha çok ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik eğitim veren dershaneler bilindiği gibi kapatılmıştı. Bunun yerine tek ders öğretim veren Özel Öğretim Kurumları açılmıştı özel öğretim kurumları öğrencilerin sınavlara daha sağlam temellerle hazırlanması için destek veriyor.

Eğitimin vazgeçilmez parçası ve destekçisi olan dershaneler öğrencilere verdikleri eğitim ile lise ve üniversite seçiminde etkin rol aldığı herkes tarafından biliniyor.  2020-2021 dershane fiyatları yeni eğitim öğretim yılı başlamadan dersane fiyatlarını açıkladı

Bu fiyatlar ortalamadır. İllere göre farklılık gösterebilir. Net Fiyat Dershaneden öğrenilmelidir.

Ankara dershane fiyatları genel olarak şöyle: Final dershanesinin 2020 eğitim öğretim yılı için belirlediği yıllık ortalama rakam 5 bin ila 15 bin lira, Uğur dershanesinin belirlediği yıllık ortalama rakam 5 bin 10 bin liradır. ankara dershane fiyatları örnek, Kültür dershanesinin belirlediği yıllık ortalama rakam 5 bin lira ile 9 bin lira arasında. Sınav 2020 Lise öğrencileri için kayıt ve yenileme ücretleri 10 bin ile 14.000 TL arasında olacaktır.

Ankara dershane Ücretleri 2020 – 2021 

Geçtiğimiz yıllarda yapılan düzenleme ile dershaneler kapatılmış, bazıları özel okula dönerken bazıları da özel eğitim kurumu olarak hizmet etmeye devam etmeyi seçmişlerdir. Yapılan düzenlemenin ardından sayıları oldukça azalan dershaneler yeni adı ile özel öğretim kursları öğrencilere verdikleri ek eğitimlerle okullarda verilen eğitimin pekiştirilmesini sağlamaktadır. Dershanelerine kayıtlı olan öğrencilerin sınavlarda gösterdikleri performansa göre 2020 – 2021 Ankara dershane fiyatları nı belirleyen dershaneler bu sebepten ötürü başarılarına göre daha fazla tercih edilebilmektedir.

Ankarada en iyi dershaneler 2020 ve Fiyatları

 

Ankara Dershaneler sanıldığı ya da sunulduğu gibi yüksek ücretli, pahalı hizmet sunan, erişilmez kurumlar da değil. Ankara Kızılay dershane fiyatları 2019 de ortalama dershane ücretleri 4000 TL diyen de var ile 14 bin TL diyende. Anadolu’da birçok şehirde dershane ücretleri 2018  aylık olarak 200-400 TL taksitle dershaneye gidebiliyor. Yapılan araştırmalarda dershaneye devam eden öğrencilerin yüzde 60’ı aylık geliri 1500 TL’nin altında olan velilerin çocuklarıdır. Ankara kızılay dershane fiyatları 2018 bakıldığında dershanelerden hangi kesimin yararlandığının çok açık bir göstergesidir. Yüksek gelir düzeyindeki ailelerin çoğu çocuklarına birebir ders aldırtmaktadır.

Konuyu sadece dershane fiyatları, dershane ücretleri yönünden değerlendirmemek gerekir.  Dershanelerin yaygınlaşması büyük kentler ile taşra arasındaki derin uçurumları ortadan kaldırmıştır. Anadolu’nun dar bütçeli kentlerinden çok başarılı öğrenciler ortaya çıkarmıştır.
Sözün özü dershaneler ülkemizde önemli bir öğretim boşluğunu dolduruyor ve fırsat eşitliği sağlıyor. Kuruluşları Osmanlı’nın son dönemine kadar dayanan bu köklü kurumları eğitim sistemimizden dışlamak yerine onu sistemle daha iyi birleştirmek gerekir.

Ankara Kızılay da Üniversiteye Hazırlık Kursu mu arıyorsunuz? Ankara Kızılay’da TYT ve AYT Kursu fiyatı mı soruyorsunuz?