Ana sayfa » Blog » Ankara sınavlara hazırlık dershanesi » Yaz Kampı Ankara

Yaz Kampı Ankara

Yaz kampı mız çoğu öğrencinin TYT, AYT ve YKS de yapmakta zorlandığı fizik, kimya, geometri, matematik gibi sayısal derslerde yaz ayında eksiklerini tamamlamak için açılmıştır. Haftanın 5 günü 09.00-17.00 saatleri arasında 5 hafta günde 8 saat yapılacaktır. Toplamda 200 saat ders verilmektedir. Sabah 09.00-13.00e kadar konu anlatımı yapılmaktadır. 13.00’ten sonra ise genel soru çözümü, denemeler ve taramalarla 17.00’a kadar çalışmalar devam etmektedir.

Öğrencinin TYT konularının tümünü ve AYT konularının birçoğunu tamamlayacak şekilde düzenlenen kamplarla kayıt süreci devam etmektedir. Kamplar Kızılay merkezde, kolay ulaşımla gelinebilecek ve huzurlu, sessiz ve yalıtılmış sınıflarda yapılacaktır. Bu ortamda öğrenciler kaliteli ve verimli bir şekilde ders çalışırlar.

Yaz kampı mız çoğu öğrencinin  TYT, AYT ve YKS de yapmakta zorlandığı fizik, kimya, geometri, matematik gibi sayısal derslerde
Ankara tyt yaz kampı

Yaz kampı başlamadan ilk derslerde öğrencilerin durumlarını tespit etmek amacıyla bir sınav yapılmaktadır. TYT, AYT ve YKS ye yönelik Bu Seviye belirleme sınavı ile öğrenciler kendi düzeylerinde olan arkadaşlarıyla grup olarak ders almaktadır. Düzey belirleme sınavının ardından öğrenciler 9 kişilik gruplarda ders almaktadır. Derslerden sonra konu kavrandıktan sonra bol bol soru çözümü yapılmaktadır. Bu sayede öğrenci evde yapacağı tüm TYT, AYT ve YKS çalışmalarını kursta tamamlar. Burada amaç grup olarak çalışmayı sağlamaktır. Akademik eğitimin yanında rehberlik yoluyla öğrencilerin sosyalleşmelerine yardımcı olunur. Öğrenci kursta bol soru çözdüğü için evde TYT, AYT ve YKS konuları için tekrar yapmasına ve çalışmasına gerek kalmaz. Bu 5 günü verimli ve kaliteli olarak geçiren öğrenciler ileriki dönemlerde rahat edeceklerdir.

Ankara Kızılay TYT, AYT ve YKS yaz kampı

Ankara Kızılay TYT, AYT ve YKS Yaz kampı öğrencilerin eğlenirken öğrenmelerini sağlama, eksikliklerini giderme amacını taşımaktadır. TYT, AYT ve YKS ye yönelik Matematik, fizik, kimya gibi Öğrenciler tarafından korkuyla yaklaşılan derslerde zorlanan öğrenciler için yaz kursu büyük fırsattır. TYT, AYT ve YKS de fizik, kimya, matematik gibi sayısal dersleri yapabilen öğrenciler başarılı olarak algılanmaktadır. TYT, AYT ve YKS de  fizik, kimya, matematik gibi sayısal dersleri yapamayan öğrenciler başarısız diye lanse edilir. Bu nedenle öğrenciler fizik, kimya, matematik gibi sayısal derslerde başarısız olma durumuna karşı korkuyla yaklaşmaktadırlar. Yapamama- başarısız olma duyguları onlarda fizik, kimya, matematik gibi sayısal derslerine karşı kaygı ve strese neden olmaktadır. Bu sebeple öğrencilerin kendilerine güvenlerinin artması, yeteneklerine inanmaları için yaz kamplarında fizik, kimya, matematik gibi sayısal derslerde öğrencilerin eksiklerini gidermeye yönelik kurslar verilir.

Ankara Kızılay TYT, AYT ve YKS Yaz kampı öğrencilere ayrıca ders çalışma alışkanlığı kazandırır. Küçük gruplarda ders alan öğrenciler arkadaşlarıyla tüm eksiklerini birlikte gidermektedirler. Grup halinde çalışmak öğrencilerin paylaşma duygularını ve arkadaşlık duygularını kuvvetlendirir. Öğrencilerin İletişim kurma duyguları gelişir.