Ana sayfa » Blog » Ankara Kızılay Yenimahalle Online YKS, LGS Kursu » Online LGS Kursu -Optik

Online LGS Kursu -Optik

UZAKTAN ONLİNE LGS KURSLARI

Dünyada küreselleşme ve bunun sonucunda LGS Liselere hazırlık gibi eğitim alanında rekabet artmıştır. Corona virüsü ile hayatımıza giren uzaktan online eğitim, sürekli kendini yenileyen ve bilgi ve becerilerini geliştirmeye ihtiyaç duyan öğrenciler için iyi bir alternatif haline geldi. Buna ek olarak, uzaktan uzaktan online eğitim, zaman ve mekan sınırlamaları nedeniyle almak istedikleri derslerden bazılarını alamayan ve ilgilendikleri bazı konularda kendilerini geliştiremeyen LGS için hazırlanan birçok lise öğrencisi için cazip bir alternatif öğrenme ortamı olmuştur.

Öğrenci ve öğretmenlerin birbirinden fiziksel olarak ayrı olduğu uzaktan online eğitim, dünyada ve Türkiye’de birçok okul ve kurs tarafından uygulanmaya başlanmıştır. Uzaktan eğitime Ankara dershaneler de ilgi göstermektedir. Uzaktan eğitim, LGS dersliklerinden ve kurslarından ve resmi öğretimin kolej ve Lise için hazırlık aşamasında olduğu yerlerden farklı planlı bir öğrenme ve öğretimdir.

Öğretim yönteminden bağımsız olarak tüm derslerin ve programların sunumunda kalite önemlidir. A. B. D. uzaktan eğitimi inceleyen ve uzaktan online öğrenmenin kalitesini artırmak için çalışan uzaktan online Öğrenme Konsorsiyumuna göre, uzaktan eğitimin kalitesini belirleyen en önemli faktör öğretmen memnuniyeti.

UZAKTAN ONLİNE LGS DERS YAPILARI

Başta Ankara olmak üzere tüm LGS hazırlık kursları farklı seviyelerde yürütülen uzaktan eğitim sistemlerine sahiptir. Açık kaynak koduna ücretsiz erişimi olan öğrenme-yönetim sistemleri, LGS dersliklerinde ve hazırlık kurslarında her seviyede yaygın olarak tercih edilmektedir. Ayrıca, ticari amaçlı geliştirilen öğrenme yönetim sistemlerinin, internet üzerinden eğitim vermek amacıyla LGS hazırlık kurslarında da kullanıldığı görülmektedir. Kullanılan her uzaktan eğitim sistemi, maliyet, tasarım özgünlüğü ve aktarılabilecek içerik zenginliği gibi başlıklarda avantaj ve dezavantajlara sahiptir. Bu avantajlar ve sınırlamalar, uzaktan online LGS hazırlık kurslarındaki disiplinlere göre değişebilir. Bazı LGS hazırlık derslerinin farklı disiplinlerde çoklu öğrenme yönetim sistemlerini kullanarak öğrenme yönetim sistemlerini daha verimli kullanmaya çalıştıkları görülmektedir.

Bilgisayarların ve internetin sunduğu farklı formatlarda veri aktarabilme ve iletebilme yeteneği, Ankara’da LGS, LGS dersliklerinde ve hazırlık kurslarında internet üzerinden verilen eğitimi popüler hale getirmiştir. Ankara’da LGS için hazırlanan birçok lise hazırlık ve üniversite öğrencisinin değişen ihtiyaçlarına ayak uydurmak için başta internet olmak üzere çeşitli programlar ve eğitim hizmetleri verilmektedir. Bu programların zamanla arttığı görülmektedir.

Yakın gelecekte, yüz yüze eğitim ve uzaktan eğitimin güçlü yönlerini birleştiren harmanlanmış öğrenme uygulamalarının LGs hazırlık kurslarının tüm düzeyleri ve disiplinleri arasında yaygınlaşması beklenmektedir. Gelişmekte olan dünya ile değişimin kaçınılmaz olduğu ve bilgiye erişimi artıran LGS derslik ve derslerinin arz ve talep dengesinin hızla değiştiği bu ortamda, rekabet güçlerini artırma girişimleri şaşırtıcı bir hızla ilerlemektedir. LGS için hazırlanan birçok lise ve üniversite öğrencisinin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, internet üzerinden kısmen veya tamamen verilen eğitimin kısa sürede kurslarda standart hale gelmesi beklenmektedir.

Her şeyin başarılı olmanız için tasarlandığı bu ortamda öğrenmenin zevkli hale geldiğini ve kolaylaştığını göreceksiniz.
 
Canlı online dersler ile konuları işliyoruz. Her konu ile ilgili online test ve deneme sınavı olmanızı sağlıyoruz. Böylece her konunun ne kadar anlaşıldığını takip ediyoruz. 

Canlı Online Dersler

Hafta içi ve hafta sonu her gün canlı online dersler ile öğrenmek çok kolay. Anlamadığın yeri hemen canlı canlı sor!
 

Rehberlik

Uzman eğitim koçlarımız ve rehberlik öğretmenimiz tarafından düzenli periyotlar ile rehberlik yapıyoruz.
 

Testler ve Denemeler

Her konu ile ilgili online testler olmanızı sağlıyoruz. Böylece her konu kontrolümüz altında!