Ana sayfa » Blog » Ankara sınavlara hazırlık dershanesi » Eksenim Vip Yorum Yapın

Eksenim Vip Yorum Yapın

Eksenim Vip Yorum yapmadan önce Dershane seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiği incelenmeli. Veliler çocuklarını YKS ve LGS sınavlarına hazırlamak ya da onların okul başarısını artırmak için göndermek istediği dershaneleri araştırmak isterler. Bu süreçte birçok seçenek ile karşılaşan velilerin kafası karışır. Burada şuna dikkat etmelidir: Seçeneklerin çokluğu ve her bir kurumun sunduğu imkânlar nasıl değerlendirilir?.  Şunu unutmamak gerekir. Hemen hemen her dershane de verilen dersler- ders saatleri birbirine benzerdir.

Peki, Dershaneleri birbirinden ayıran şeyler nelerdir? Bu ince nokta dershane ve Eksenim Vip Yorum yapma kısmıdır.

Dershaneyi seçerken hem sınava hazırlanan öğrenciyi hedeflenen başarıya ulaştırması, hem de veliye bu zorlu süreçte destek olması beklenir.

Dershanede çalışan öğretmenler alanında uzun yıllar çalışmış mı?. Gerekli bilgi, beceri ve donanıma sahip mi?. Öğrencinin bireysel özelliklerinin farkında ve öğrenciyi yönlendirebilecek formasyonu var mı?

Diğer özellikleri araştırın

Derslerden sonra öğrencinin bilgi eksikliklerini tamamlayacak, öğrenci gerek duyduğunda destek alabileceği eğitimler var mı? ( etüt vs.)

Hem öğrenciye hem de veliye bu zorlu süreçte destek olabilecek ve gereken yerde gerekli biçimde öğrenciyi doğru yönlendirebilecek sistem var mı?. Bu sistemi çalıştırabilecek öğrenci-öğretmen ve veli arasındaki iletişimi sağlayabilecek yeterli sayıda rehber öğretmeni var mı? Bu ikinci nokta dershane ve Eksenim Vip Yorum yapma kısmıdır.

Diğer bir soru dershanenin ödev verme ve ödev takip sistemleri nasıl yapılandırılmış olduğudur. Konu tarama testleri ve deneme sınavları var mı?. Bu denemeler ve sınavlar sonrası bir değerlendirme çalışması yapılıyor mu?. Veli bilgilendiriliyor mu?

Diğer önemli nokta Sınıf ve dershane mevcududur. Öğrencinin kendini rahatlıkla ifade edebileceği ve fark edileceği bir ortam önemlidir. Bu nokta dershane ve Eksenim Vip Yorum yapma kısmıdır.

Bunların dışında, Kurumun idaresi enerjik ve güler yüzlü olup olmadığı, hatta kurum idaresinde ki kişilerin de öğretmen olmalarını tercih edilebilir.

Öğrenciniz küçük ise dershanenin güvenli ve ilgili bir yer olup olmadığı da önemlidir. Kayıt görüşmesi sırasında iletişiminiz nasıldı?  Kendinizi rahatlıkla ifade edebildiniz mi? Etkili bir iletişim kurabildiniz mi?

Gittiğiniz kurum, öğrencinizin ve sizin kendini rahatlıkla ifade edebileceği ve rahatlıkla iletişim kurabileceği samimi bir kurum mu?

Öğrencinizin de kurumla ilgili düşüncelerini de dikkate almayı da ihmal etmeyin.

Sadece akademik programlara odaklanmayın bu sürecin en önemli parçalarından biri olan rehber öğretmen ile mutlaka tanışın. Bu da dershane ve Eksenim Vip Yorum yapma kısmıdır.