Ana sayfa » Blog » Ankara sınavlara hazırlık dershanesi » MEB’den kurs modeli

MEB’den kurs modeli

MEB’den yeni dershane kararı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) yayımladığı yeni ‘Hayat Boyu Öğrenme Kurumları Yönetmeliği’nde, mezun öğrenciler için, kaldırılan dershanelere alternatif yeni bir kurs modeli oluşturuldu. Bunlardan biri de Ankara YKS kursları dir Ankara Kızılay Dershane.

MEB’in Hayat Boyu Öğrenme Kurumları Yönetmeliği, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmeliğe göre, mezun durumunda olanlar ve açık öğretime devam edenler için, 2014 yılında her kademe için kapatılan dershanelerin ve özel etüt merkezlerinin yerine devam edebilecekleri yeni bir ‘kurs modeli oluşturuldu. Ankara YKS kursları ile hizmetinizdeyiz Ankara Kızılay Dershane..

Açıklamaya göre bütün il ve ilçelerde Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu kurulacak. Komisyonda bakanlık yetkilileri haricinde her ilde sadece Eğitim- Bir-Sen’in temsilcilerinin de görev alacağı Yeni sisteme göre düzenlenecek eğitim faaliyetlerinin koordinasyonunun sağlanması ve eylem planı hazırlama gibi görevleri üstlenecek.

Yönetmeliğin detaylarına göre destekleme kurslarında görevde bulunan müdürler kurslarda görev alacak öğretmenleri performanslarına göre denetleyecek.

Eksenim Vip Eğitim hazırlık Ankara YKS kursları 8-10 kişilik sınıflarda kişiye özgü özel eğitim modeli ve etkin rehberlik ile kaliteli bir eğitim sunuyor. Eksenim Vip Eğitim 2009 dan bu yana  Ankara da Demetevler Kızılay ve Yenimahalle Çayyolu nda  YKS, TYT ve AYT kursu, özel matematik dersi ve özel matematik kursu vermeye başlamıştır Ankara Kızılay Dershane..
Kurumumuzda Ankara TYT ve AYT kursları ile 8-10 kişilik sınıflarda Kızılay, Demetevler ve Çayyolu şubelerimiz de etkin rehberlik ile kaliteli bir eğitim sunuyoruz.