Ana sayfa » Blog » LGS Kursları Ankara » Ankara LGS Dersaneleri

Ankara LGS Dersaneleri

Yenimahalle Demetevler Kızılay ve Ankara LGS Kursları Günümüzde, tarihte hiç olmadığı kadar çok öğrenci üniversiteye gitmeyi planlamaktadır.Bu öğrenciler öğrenimleri boyunca hedeflerine ulaşmak için daha fazla hazırlık yapmaktadır. Toplumdaki genel görüş iyi üniversiteye açılan kapı iyi bir lise eğitiminden geçmektedir. Bunun içinde Ankara LGS Dersaneleri önem arzetmektedir. İyi bir üniversite eğitimi için artan talep, temel eğitimdeki ölçme değerlendirme sınavlarında yenilikleri de beraberinde getirir.

Nitelikli insan gücünün değerini bilen devletler, çağın ihtiyaçlarına göre, Yenimahalle Demetevler Kızılay ve Ankara LGS Kursları eğitiminin her aşamasında yenilikler yaparlar. Yapılan yeniliklerin eğitim üzerindeki olumlu etkilerinin devamını sağlamaya çalışırlar. Olumsuz etkileri engellemeye yönelik çalışmaları sürdürürler. Ülkemizde, üst düzey eğitim ihtiyacını karşılamak için, 90’lı yıllardan itibaren Anadolu Liseleri, Fen Liseleri ve Anadolu Öğretmen Liseleri gibi sınavla öğrenci alan birçok lise türü açılmıştır. Ankara LGS Dersaneleri bu okullara giden bir adımdır. Ancak öğrenci sayısının nitelikli okulların kabul ettiği sayıdan fazladır. Bu nedenle, bütün öğrencilerin istedikleri okullarda eğitimi görmesi mümkün değildir.

Yenimahalle Demetevler Kızılay ve Ankara LGS Kursları ve Sınavlar

Anadolu Liseleri, Fen Liseleri ve Anadolu Öğretmen Liselerine girebilmek hem öğrenciler, hem de veliler için bir ayrıcalık ve prestij unsurudur. Bu nedenle veliler Ankara LGS Dersaneleri nin yolunu tutmaktadırlar. Ayrıca bu okullarda okumak, iyi bir üniversiteye girmenin başlangıcı olarak görülür. Bu nedenle günümüzde bu okullara aşırı talep vardır. Velilerin bu isteğini karşılamak için sınavla öğrenci alan liselerin sayısı artırılmıştır. Bu okulların sayıca artmasıyla birlikte liseler arasında ciddi bir kalite sorunu gündeme gelmiştir. ilköğretim sonrasında öğrencilerin birşekilde yerleştirildiği liselerin öğrencilerin gelecekteki başarılarını  değiştirdiği ve hayatlarını önemli ölçüde belirlediği kabul edilmeye başlanmıştır.

Yenimahalle Demetevler Kızılay ve Ankara LGS Kursları gereklidir. Sınavla öğrenci alan liselerin öğrenci sayısı 90’lı yıllarda tüm öğrencilerin içindeki oranı %2 iken, 2010 yılında %19,7 ayükselmiştir. 2012 yılı itibariyle mesleki liseler de dahil olmak üzere sınavla öğrenci alan liselere başlayanların  oranı %36’ya çıkmıştır. 2015-16 öğretim yılında TEOG (LGS) kapsamındaki ortak sınavlar sonucunda, ortaöğretime yerleştirilmesi planlanan 1 milyon 149 bin 489 öğrenciden, 956 bin 122’si tercih ettikleri okullara yerleşmiştirilmiştir. Yaptıkları eğitim reformlarıyla çağın gerisinde kalmak istemeyen her ülke, PISA, TIMMS ve PIRLS benzeri uluslararası sınavlarla dünyadaki bulundukları sıralamalarını değerlendirmektedir. Ülkemizde de son yıllardaki PISA, TIMMS ve PIRLS benzeri uluslararası sınavlardaki sonuçlarımız Milli Eğitim ve eğitim camiasında öz eleştirilere neden olmuştur. Ankara LGS Dersaneleri önemlidir.

Yenimahalle Demetevler Kızılay ve Ankara LGS Kursları ülkemizin eğitim programları ve ölçme değerlendirme sistemleri araştıran kurumlardır. , sorgulayan, üretken, takım çalışmasına yatkın,bilgiye ulaşan ve paylaşma yollarını bilen, teknoloji okuryazarı,  akılcı ve bilimsel düşünen, düşündüğünü söyleyebilen, iletişim becerileri yüksek bireyler yetiştirmek için yeniden sorgulanmaya başlanmıştır. 2016-17 MEB istatistiklerine göre örgün eğitim alan 17 milyon öğrenci, uluslararası sınavlarda üst sıralarda olan birçok ülkenin nüfusundan dahi fazladır. Böyle genç bir nüfusa sahip olan Türkiye için öğrencilere karşılaştıkları problemlere yeni, pratik ve kalıcı çözüm önerileri geliştirebilme becerilerini kazandırmak önemlidir. Öğrencilerin bu becerileri ne kadar kazandıklarının belirlenmesi de eğitimin çıktılarını değerlendirmek açısından gereklidir. Ankara LGS Dersaneleri bu ulvi yolda eğitime destek olmaktadır.

Eksenim Vip Eğitim YKS Üniversite hazırlık kursları ve YGS kursları ile 8-10 kişilik sınıflarda Ankara da Kızılay, Demetevler ve Çayyolu nda