Ana sayfa » Blog » yenimahalle demetevler Kodlama » yenimahalle demetevler Scratch kodlama kursu

yenimahalle demetevler Scratch kodlama kursu


“Günümüzde gençler, yeni teknolojiyle etkileşime girme konusunda çok fazla deneyime sahipler, ancak yeni teknolojiyi oluşturmak için çok daha az deneyimleri var . Neredeyse okuyabiliyor ama yazamıyor gibiydi ”

  • Mitchel Resnick, MIT Media Lab’daki Yaşam Boyu Anaokulu grubunun yöneticisi.

Çocuklarının kodlamayı denemesini isteyen ebeveynlerden sıklıkla haber alırız, ancak nereden başlayacaklarını bilmiyorlar. Seçenekler biraz ezici görünebilir, ancak neredeyse her zaman ailemizi çocuklarına Scratch ile başlamaları için teşvik ediyoruz . Nedenini öğrenmek için okumaya devam etmenin yanı sıra Saturday Kids ekibinin çocuklarınızı eski uygarlıkların merceğinden bir yenimahalle demetevler Scratch kodlama macerasına nasıl sokacağına dair gizli bir önizleme okuyun!

Scratch Nedir?


Scratch, MIT tarafından geliştirilen blok tabanlı bir görsel programlama dilidir. 7-16 yaş arası çocuklar için tasarlanan çocuklar, kendi etkileşimli hikayelerini, oyunlarını ve animasyonlarını programlamak için kullanabilir. Bu, öncelikle dizileri oluşturmak için blokları sürükleyerek, düşürerek ve birbirine bağlayarak yapılır; bu, henüz bir klavyede yetkin olmayanlar için takip etmeyi zahmetsiz kılar. Kısacası, Scratch yazarak uğraşmanın hiçbiri ile kodlamanın tüm eğlencesidir!

yenimahalle demetevler Scratch Arduino kursu

Neden Scratch?

Kodlama deneyimi olmayan yeni başlayanlar için, Scratch harika bir lansmandır. İşte nedeni:

Görsel ve blok tabanlı programlama; Çocukların kodlarını çalışırken görmelerini sağlar + gerçek kod yazmadan endişelenmeden kavramları öğrenir
bir yenimahalle demetevler Scratch kodlama Çocukların yaratıcı düşünmeyi, sistematik bir şekilde düşünmeyi ve işbirliği içinde çalışmayı öğrenmelerine yardımcı olur.
Çocukları başarısızlıktan korkmaz hale getirir – deney yapmalarına ve tekrar denemelerine olanak sağlar
Çocukların birbirlerinden öğrenebilecekleri ve birbirlerine ilham verecekleri genç kodlayıcılar topluluğu
İşte Scratch’ın temellerini öğrenmiş olan herhangi bir çocuğun temel programlama kavramlarını kullanarak yaratabileceği basit bir labirent oyunu.

penguen çizilmeye labirent sıkıştırılmış

Şimdi, daha gelişmiş programlama kavramlarını öğrendiklerinde ve bunu projelerine uyguladıklarında çocukların oluşturabilecekleri oyun türlerini inceleyin. Oldukça havalı ha?

Scratch

Vikingler veya İnkaların Scratch ile ne ilgisi var?
bir yenimahalle demetevler Scratch kodlama da, Oyun yoluyla öğrendiğimizi söylediğimizde, demek istiyoruz. Scratch müfredatının bugüne kadarki en büyük tasarımında, çocuğunuzu eski uygarlıkların merceklerinden geçen bir kodlama macerasına götürüyoruz. Oyuna benzer ilkelerden yararlanın, çocuğunuzun Scratch öğrenirken gizemleri ve bulmacaları çözmesini bekleyin!

Scratch

Cumartesi Çocuk Pedagojisi
Cumartesi çocuklarında, öğrencilerimiz sadece kodlamayı öğrenmez, aynı zamanda öğrenmeyi de kodlar. Ders yok, ezber yok, TEK doğru cevap yok. Gerçek hayat gibi, hepimiz işleri denemek, başarısız olmak, neyin yanlış gittiğini bulmak ve tekrar denemekle ilgili. Bunlar bir ömür boyu sürecek beceriler ve zihniyet ve gerçek hayatta nasıl öğrendiğimiz. Çocukların nasıl öğreneceklerini öğrenmelerini sağlayalım. Çünkü öğrenmeyi öğrenen çocuklar, anlamlı bir etki yaratmak için gerçek dünya problemlerini çözen meraklı, yaratıcı, becerikli insanlar olurlar.

bir yenimahalle demetevler Scratch kodlama ya başlamaya hazır mısın? Tatil kamplarımız ve dönem programlarımız (haftalık atölyeler) için tam programı burada görüntüleyin veya daha fazla ayrıntı için kurs açıklama sayfasına gidin.