Ana sayfa » Blog » yenimahalle demetevler Kodlama » yenimahalle demetevler Robotik kodlama Kursu

yenimahalle demetevler Robotik kodlama Kursu

yenimahalle demetevler Robotik kodlama Kursu hakkında bilgi vermeden önce, kodlama ve robotik kodlama nedir? açıklayalım. Robotik Kodlama nın, diğer bir adı da robotik programlama dır. Bu programlama bilgisayara, arduino gibi elektronik devre ve mekanik sistemlere ve düzeneklere bir işlemi yaptırmak için yazılan komutlar dizisi olarak tanımlanır.

Bilgisayar yazılımları bilgisayarlara ulaşım, girilen web sitelerine girmenizi sağlar. Scratch ve arduino ile robotik kodlama ise çocukların robotik sistemler üzerinden kodlamayı kolay bir şekilde öğrenmelerini sağlar. Günümüzde çocuklarımız bilgisayar videoları, televizyon programları ve kıllı telefon ile çok fazla ilgileniyorlar. Çocukların teknolojiye olan bu ilgisi kodlamaya çekilebilir. Aileler çocuklarını akıllarını kullanabilecekleri robotik kodlama kursları na gönderebili. Biz şu anda Saraya yenimahalle demetevler Anlam okullarında Robotik kursu veriyoruz. Çocuklarımız hem eğleniyorlar hem de robotik kodlamayı erken yaşta öğrenmeye başladılar.

Çocukların zihinsel becerilerinin yanında motor becerilerinin de gelişmesi, elektronik ve mekanik düzeneklerin nasıl çalıştığını keşfetmeleri ve parçaları söküp takarak montaj yapabilmeleri için birçok robotik kodlama kursları farklı eğitimler düzenliyorlar. Size en yakın olan robotik kodlama kursu na çocuğunuzu gönderebilirsiniz.

yenimahalle demetevler Robotik Kodlama Kursu nun Çocuklara Faydaları

  • Robotik kodlama kursu yurt dışında başlatılan bir uygulama olup son zamanlarda ülkemizde ve yenimahalle demetevler da okulda ve özel kurumunda STEM Technology (Teknoloji), Science (Fen), Engineering (Mühendislik) ve Mathematics (Matematik) gibi alanların birleşiminden oluşur. STEM ve robotik kodlama eğitim programları sayesinde öğrencilerin analitik düşünmeye kabiliyetlerini gelişir ve erken yaşta mühendisliğe ilgi duyarlar.
  • Dünyamızda teknoloji her alanı kapladı. Robotik kodlama kursu na erken yaşta katılan öğrenciler, elde ettikleri bilgi ve beceriler sayesinde hayatlarında sürdürmek ilerideki akademik dünyaları için yararlı bir hamle olabilir.
  • yenimahalle demetevler Robotik kodlama kursu ve diğer kurslar sayesinde, robotik setlerle çeşitli materyaller geliştirmek, setleri bozup yeniden istedikleri gibi kurmak çocuğunuzun hayal gücünü çalıştırır,farklı bakış açılarından bakmayı öğretir. Bu aynı zamanda çocuğunuzun iki ve üç boyutlu olarak düşünmesini sağlar.
  • Robotik kodlama kurslarında çocuklar her şeyi aşama aşama yapmayı öğrenirler.
  • Robotik kodlama kursları ile çocuğunuzun problem çözme yeteneği artar, sistematik düşünmesini sağlar.
  • yenimahalle demetevler Robotik kodlama ile birlikte proje planlaması, takım olarak birlikte çalışabilme yeteneği gelişir.