Ana sayfa » Blog » yenimahalle demetevler Kodlama » yenimahalle demetevler kodlama kursu

yenimahalle demetevler kodlama kursu

Belki de çocuklar için programlama kavramı bazılarımız için biraz tuhaf görünebilir. Tahmin ediyorum ki, yaşlı nesiller çoğunlukla dünyadaki çocukların neden kodlaması gerektiğine merak ediyor. Benim açımdan, bunu yapmaya teşvik ttim ve çocuğuma genç yaştan itibaren yenimahalle demetevler kodlama kursu na gitmesine izin verdim.

Günümüzün dijital olarak bağlı dünyasında, genç neslin herhangi birinin teknolojik açıdan okuma yazma bilmemesi düşünülemez. Bununla kod yazamayacağımı kastetmiyorum, ama en azından bilgisayar, akıllı telefon veya tablet gibi bazı şeylerin kullanımında yetkin olduğu kadar, yenimahalle demetevler kodlama kursu na giderek en azından belirli terminolojilere aşina olmalılar.

Robotik kodlama kursu yenimahalle demetevler

Doğal olarak, çocuklara öğretmek için mevcut araçlar sıçramalar ve sınırlamalar tarafından geliştirilmiştir. Seçtiğiniz şeyler genellikle çocuğunuzun gelişimi üzerinde farklı etkiler yaratabilir, çünkü her bir aracın nesne dersi çok değişkendir.

Bir örnek olarak, dikkate LOGO , bir çizim cihazı olarak küçük bir kaplumbağa kullanımı ile programlama içine bir çocuğun ilk baskını kolaylaştıran ilkel programlama dili. Çocuklar mesafeyi temsil etmek için ileri, geri, sağ, sol ve rakamlar gibi sınırlı komutları kullanarak, çocuklar evler gibi şeyler çizmek için komutları kullanmayı öğrenebilirler.

yenimahalle demetevler kodlama kursu nda Çok basit ve temel programlama becerilerinin bazılarını verir; mantıksal düşünme ve ilerleme. Aynı zamanda, bir tür ilgiyi koruyacak kadar iyileştiricidir. LOGO pratik olarak benim kadar eski, ancak görsel olarak biraz iyileşmiş olsa da.

yenimahalle demetevler kodlama kursu na Başlamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Çocuğunuz için, diğer aktiviteler gibi, yenimahalle demetevler kodlama kursu na gitmek önemlidir. Her ne kadar öğrenme programlaması beni teknolojinin derinliklerinde bir yolculuğa çıkarsa da, herkes için aynı şekilde çalışmıyor.

LOGO ile çalışmaya başladığımda beni bilgisayar oyunlarıyla buluşturdum. Benim zamanım boyunca, erken kişisel bilgisayarlar sınırlılıklardan mahrum kaldı ve buralarda çalışmak için oldukça teknik bir beceri gerekiyordu. İlk ilgi alanım programlama tarafından ortaya çıkmıştı, ancak istediğim oyunları oynayabilmek için güçlü bir istek, zorunluluktan daha derin yetenek keşiflerine yol açtı.

MIT Media Lab’daki kişiler tarafından hazırlanan Scratch, bir programlama dilinden daha fazlasıdır. Aslında, çocukların hikayeleri, oyunlar ve animasyonlar gibi etkileşimli medyayı yalnızca öğrenemeyeceği, paylaşabileceği ve tartışabileceği bir çevrimiçi topluluğu kapsayan, öğrenme için ekosistemdir.

Temel programlama kavramları, modüler öğrenme, etkileşim ve neredeyse tamamen özelleştirilebilir büyük bir zekâ dozu, tomurcuklanan programcının başka neye ihtiyacı olacak?

Geliştiricilere göre, Scratch öncelikle sekiz ila 16 yaş arası çocuklar için tasarlanmıştır. Ancak, kişisel deneyimlerime göre, daha genç olan bazı çocukların, kişisel yardım eli ile birlikte hafifçe yönlendirilirlerse uyum sağlayabileceklerini biliyorum.

Kesinlikle önerilen yaş temasına sadık kalanlar için, asla korkma çünkü hala bir seçenek var. Beş ila yedi yaş arası çocuklar için olan Scratch Junior’ı deneyin .

Scratch hakkında bilmek isteyebileceğiniz diğer şeyler

Doğrudan Scratch topluluğunun ve sitenin kendisinin yanı sıra, çocuğunuzun kodlama yoluyla toplam dünyaya hükmetme arayışında size yardımcı olacak çevrimiçi başka birçok kaynak var. Bunlardan bazıları;

Alternatifler

Scratch’ın çocukların öğrenebileceği en iyi programlama dillerinden biri olduğunu düşünmeme rağmen, seçenek olarak kullanılabilen birçok kişi var. Bazıları öğrenmenin oyun ve görsel yönlerine daha fazla önem verirken, diğerleri daha gelenekseldir.

Onları deneyin ve çocuklarınız için en uygun dengeyi bulun;

Sonuç

Bilim ve hukukun bir zamanlar girilmesi gereken en önemli alanlar olduğu yerlerde, bugünkü iş dünyası çok farklıdır. Dünyanın gelecek yıllarda daha fazla teknik uzmana ihtiyacı var. Daha da iyisi, Nesnelerin İnterneti, Industry 4.0 ve daha büyük siber güvenlik endişeleri sayesinde, olanaklar sınırsızdır.

Tıp gibi geleneksel alanlar bile robotik ve büyük veriler gibi teknolojiler tarafından giderek daha fazla bozuluyor.

yenimahalle demetevler kodlama kursu nda Scratch programlama öğrenmek, çocuğunuzun zor bilimlere bile girmesi ile sonuçlanmasa da, mantıklı düşünme kurmaya ve yapı ve organizasyon öğretmeye yardımcı olur. Gerçekten dezavantajı yoktur ve hatta televizyonda çizgi film izlemekten daha eğlenceli olabilir. En azından bu alana ilgi çekmek için bir girişimde bulunmayı şiddetle tavsiye ederim.