Ana sayfa » Blog » Kızılay Demetevler Özel Öğretim Kursları » Üniversite Hazırlık Alternatif Yollar

Üniversite Hazırlık Alternatif Yollar

Dershaneler kapatılınca en çok kafası karışan kesim, mezunlar oldu. Onlar için şu an üç yol bulunuyor:

Özel öğretim kursları

Özel öğretim kursları mezun öğrenciler için de bir alternatif. Lise ve dengi okul öğrencisinden farklı olarak, mezunlar isterse haftanın her günü Üniversite hazırlık kursu alma imkânına sahip. Özel öğretim kursları, en fazla üç dersten eğitim verecek. Bir derslikte en fazla 16 öğrenci olacak. Alınan bilgiye göre, özel öğretim kursu açmak için başvuru yapanlar çok. Şu an için mezunlar için en iyi alternatif bu kurslar. Üniversite hazırlık kursu açmak isteyenler için ise başvurular çoğalıyor.

Temel liselerdeki hafta sonu Üniversite hazırlık kursuları

Temel liseler hafta sonları mezunlara üniversite hazırlık kursu açabilecek. Ancak en fazla üç bilim grubundan eğitim verebilecekler. Bu yüzden de çoğu temel lise şu an üniversite hazırlık kursu açmış değil. üniversite hazırlık kursları hafta sonları 6+2 saat ders verebilecek. Yani 6 dersin ardından etüt ve soru çözümlerine zaman ayrılabilecek. Hafta içi ders olmayacak. Sadece soru çözümü yapılabilecek. Şimdiye kadar açılan Üniversite hazırlık kurslarının fiyatları 3 bin 500 ile 15 bin 500 TL arasında.

Halk eğitim merkezleri

Halk eğitim merkezlerinde Üniversite hazırlık kursu ücretsiz sağlanacak. Lise mezunları, halk eğitim merkezleri aracılığıyla yaygın eğitim kurs müdürlüklerine diploma ile başvuru yapacak ve Üniversite hazırlık kursu şifrelerini alacak. Ders ve öğretmen tercihi yapabilecekler. Kayıt yaptıranların derslere devam zorunluluğu var. Toplam ders saatinin özürsüz olarak 1/10’u kadar devam etmeyenlerin kaydı silinecek. Aynı dönemde başka bir Üniversite hazırlık kursuna gidilemeyecek.

MEB’in ‘Destekleme ve Yetiştirme e-Kılavuzu’nda Üniversite hazırlık kursu kayıt tarihi, 21 Eylül-2 Ekim olarak açıklansa da, bazı il ve ilçelerde kayıt alınmaya başlandı.   Hafta içi ve hafta sonu şeklinde iki seçenek bulunuyor. Pazartesi, etüt ve çalışma günü, hafta içi diğer dört günde ise sabahçı ve öğlenci gruplara ders verilecek. Hafta sonları ise tam gün eğitim yapılacak. Çalışma, soru ve test kitapları bakanlık tarafından sağlanacak. Üniversite hazırlık kursiyerler önce seviye belirleme sınavına girecek. Ardından seviyelere göre sınıflar oluşturulacak.

Kaynak: HÜRRİYET

Ankara Eksenim Vip Eğitim dershanesi

Ankara Eksenim Vip Eğitim dershanesi 8-10 kişilik sınıflarda deneyimli öğretmen kadrosu, deneyimli öğretmenler ve alanında tecrübeli kadro ile Üniversite hazırlık ve Üniversite Hazırlık Kursu vermektedir.

Kursumuzda AYT kursu, Matematik kursu vardır. Ankara mezun kursu olarakta bilinen özel öğretim kursumuz birebir ilgilenme ve birebir rehberlik ile başarı odaklı eğitim anlayışı yürütmektedir. Mezunlar için tam gün eğitim verilmekte başarı grafiği birebir öğretim ile sürekli artırılmaktadır. Kursumuzda amaç iyi bir eğitim ile öğrencilerin iyi bir gelecek sahibi olmaları için üniversiteyi kazanmasını sağlamaktır. Bunun içinde kurumumuzda uzman kadro uzman öğretmenlerimizle  sürekli deneme sınavları ve soru çözümleri yapılmakta,  konu anlatımı ile desteklenmektedir. Çalışmalar öğrencilerle birebir ilgilenme amacı ile küçük gruplar ile öğrenci odaklı yürütülme gerektiğinde özel dersler verilmektedir.

Vip Dersanemizde sınav sürecinin yanında tecrübeli rehberlik kadrosu ile rehberlik çalışmaları  aktif rol almaktadır. Rehberlik Servisi eğitim koçları yardımıyla öğrenci takibini çok sıkı tutmakta veli bilgilendirme sistemi ile velilere raporlar hazırlamaktadır.

Ayrıcalıklarımız:

Aylık Gelişim RaporuBilgi Eksikliklerini GidermekBirebir EğitimDevam TakibiEtüt MerkezleriHer Dersten KursHer Hafta Konu DenemeleriKoçluk SistemiKüçük Grup EğitimMerkezi KonumÖğrenciler İçin KursÖğretmen Gözetiminde DersOkullarda Takviye KursÖzel Kurs, Özel Öğretim Kursu, Özel Öğretim KurumuSınavlara Hazırlanmalarına DestekSınırsız Etüt İmkanıTakviye KursU Tipi SınıflarÜcretsiz Takviye KursÜcretsiz Verilen Takviye Kurslar, Uzman Kadro, • 10 Kişilik Sınıflar