Ana sayfa » Blog » Ankara sınavlara hazırlık dershanesi » Ankara Dershane Etkin iletişim

Ankara Dershane Etkin iletişim

Kızılay ve Demetevler Ankara Dershane Üniversite hazırlık kursu olarak hizmet veren Eksenim Vip Eğitim  kursu 6, 8, 10 kişilik gruplarla yada birebir öğretim biçiminde alanında uzman ve tecrübeli kadrosuyla 10 yıldır hizmet vermektedir. Üniversiteye hazırlanan öğrencileri bu bu zorlu süreçte eğitim koçluğu yaparak etkin iletişim ile öğrenciyi yalnız bırakmamaktayız. Sınıf rehberliği görevini üstlenen öğretmenlerimiz öğrencilerle bireysel olarak ilgilenmektedir.

Kızılay ve Demetevler Ankara Dershane de, Etkin öğretmen-veli iletişimini kurarak aileyi öğrencinin durumu hakkında  yakından bilgilendirip öğrenci ile aile arasında uyum sağlıyoruz. Psikolojinin hazırlık süresince çok önemli olduğunun bilincindeyiz. Bu nedenle sınav stresine kapılmış öğrencileri eğlenceli sosyal aktivitelerimizle bir nebze rahatlatıyoruz. Mutlu bir şekilde odaklanmalarını sağlıyoruz.

‘Etkili İletişim’ Nedir?

Kızılay ve Demetevler Ankara Dershane, Etkin iletişim hayatın her biriminin olduğu gibi üniversite hazırlık kursu nun da vazgeçilmez bir gereğidir. Öğrencilerin bir araya gelmeleri ya da birlikte yaşayabilmelerinin olmazsa olmazı iletişimdir. Öğrenciler ve veliler arasında bilgi, duygu, düşünce paylaşımı etkin iletişimi oluşturur. Doğası gereği iletişim kurmak her bireyin temel ihtiyaçları arasındadır. Aile, okul, iş, arkadaş, eş, kurumlar, dersaneler, etüt merkezleri hatta devlet daireleri bile bireyin iletişim kurduğu birimlerdir.

Her öğrenci sosyal çevrede sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürdürmek için ailesi ve öğretmenleri ile iletişim kurmak zorundadır.

Kızılay ve Demetevler Ankara Dershane Sağlıklı İletişim

Kızılay ve Demetevler Ankara Dershane de Öğrencilerle sağlıklı bir iletişimin kurulabilmesi için, öğrenci ve öğretmen arasında anlaştıkları ve bu sayede aralarında bilgi alış verişini sağlayabilecekleri ortak bir dilin paylaşılmasına ihtiyaç vardır. Şu da bir gerçektir ki, öğrenci ve öğretmen arasında kurulan bütün iletişimler olumlu değildir. Ankara Dershane, Birisiyle yumruklaşmak, ağız dalaşına girmek de bir iletişim şeklidir. Öğretmen ve öğrenci arasındaki etkin iletişimde olması gereken, her konuda her birimle sağlıklı iletişim kurmayı başarmaktır. Eksenim Vip Eğitim çalışanları sağlıklı iletişim kurmak için aşağıdaki konulara özen göstermektedir. Öğretmenlerimiz;

 • Doğaldırlar.
 • Öğrenciyi olduğu gibi kabul ederler ve farklılıklara saygı gösterirler
 • Empati kurmaya çalışırlar
 • Davranışlarında tutarlı olmaya gayret ederler
 • Güven vericidirler.
 • Yargılayıcı değildirler
 • Ortak ihtiyaçlara yönelirler
 • Açık fikirlidirler
 • Uzlaşmacı olmaya gayret edrler
 • Gerçeği doğru dille aktarırlar
 • Öğrenciyi değil problemi eleştirirler
 • İlgili ve farkındalıklı olmaya çalışırlar.

Kızılay ve Demetevler Ankara Dershane’de Etkili İletişimde Dikkat Edilen konular

Kızılay ve Demetevler Ankara Dershane Etkin iletişim sürecini hazırlayan, başlatan ve ileten kişiye genel olarak gönderici (kaynak) adı verilmektedir. Gönderici iletişimin en önemli öğesidir. Bu öğretmende olabilir öğrenci de. İletişim göndericisiz gerçekleşemez. İletişimde en önemli sorumluluk göndericiye aittir. Kaynak algılama, seçme, düşünme, yorumlama süreçlerinde ürettiği anlamlı iletileri simgeler aracılığı ile gönderen kişi ya da kişilerdir.