Ana sayfa » Blog » Ankara sınavlara hazırlık dershanesi » Ankara 2019-2020 AYT ve TYT Kurs ücretleri

Ankara 2019-2020 AYT ve TYT Kurs ücretleri

Ankara 2019-2020 Üniversite hazırlık Kurs Ücretleri “matematik-geometri”, “fizik”, “kimya”, “Türk Dili ve Edebiyatı” tır. AYT ve TYT Kurs ücretleri her biri tek dersten ruhsatlı özel öğretim kurslarının ders saat ücreti belirlenmiştir. Buna göre ilçe-konum-öğrenci sayısına göre değişkenlik gösteriyor. MEBBİS kayıtları incelendiğinde Ankara 2019-2020 AYT ve TYT Kurs ücretleri kursların ders saat birim ücreti, kimi kursların da yıllık toplam ücret belirlediği görülüyor.

2019-2020 AYT ve TYT Kurs ücretleri

Ankara 2019-2020 AYT ve TYT Kurs ücretleri nasıl hesaplanır?

Özel öğretim kurslarında 18 haftalık (yarı yıl) veya 36 haftalık (tüm sezon) ders programlanabiliyor. Müfredatı ve ders saati sayısını Bakanlık belirliyor. Özel öğretim kursları MEB’in ders saati sınırlaması ve müfredatına uymak durumunda. Bu çerçevede ve ruhsatına göre (36 haftalık programda) 216 saat Matematik, 144 saat Fizik, 108 saat Kimya, 180 saat Türk Dili ve Edebiyatı, 144 saat Biyoloji, 108 saat Tarih, 108 saat Coğrafya dersi verilebiliyor.

Veli ve öğrenciler, aşağıdaki linklerden ulaşacakları sayfada eğer belirtilmiş ise birim ders fiyatlarını görebiliyor. Özel kurs fiyatlarını kıyaslama açısından, yıllık toplam fiyat belirlemiş kursların birim ders saat ücretini bulursunuz. Sonra da toplam fiyatı bu tablodaki ders sayılarına bölerek hesaplayabilirsiniz.

Eksenim Vip Eğitim 2009 dan bu yana  Ankara da Demetevler Kızılay ve Yenimahalle Çayyolu nda  YKS, TYT ve AYT kursu, özel matematik dersi ve özel matematik kursu vermeye başlamıştır.

Ankara üniversite hazırlık kurs ücretleri

Aşağıdaki linklere tıklayarak, özel öğretim kurslarının MEB tarafından tabela-reklam vb materyallerde kamuya açık kullanılması zorunlu hale getirilen karekodlarıyla ulaşılabilen MEBBİS kayıtlarına göre, Milli Eğitim Bakanlığı’na bildirilen fiyat listelerini görebilirsiniz…